Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Jaworznie

43-600 Jaworzno, ul. Olszewskiego 76 | tel.fax: 0-32 660-14-75 | e-mail: jawgim2@interia.pl

Dzisiaj jest poniedziałek, 25 września 2017 r.Wesołych Świąt

MOTTO SZKOŁY:

"Naszym celem jest kształtowanie samodzielności i odpowiedzialności młodego człowieka"

Szkoła znajduje się w niedużej odległości od centrum Jaworzna, w spokojnej dzielnicy Stara Huta. Gimnazjum nr 2 mieści się w dwupiętrowym budynku. Posiada nowoczesną pracownię informatyczną oraz dobrą bazę lokalową: świetlicę, stołówkę szkolną, sklepik, dużą salę gimnastyczną i boisko bitumiczne.

W budynku szkolnym można korzystać także z filii MBP.

Gimnazjum nr 2 może się poszczycić wychowywaniem kolejnych pokoleń młodych ludzi, otwartych na potrzeby innych.

W szkole co drugi uczeń zaangażowany jest w jakąś dziedzinę wolontariatu. Dziewczynka z zapałkami, WOŚP, Góra Grosza, współpraca z Domami Opieki oraz Warsztatami Terapii Zajęciowej to nasz chleb powszedni.

Współpracujemy także z Centrum Edukacji Obywatelskiej, biorąc udział w organizowanych przez CEO akcjach np. Młodzi Głosują.

Nasi uczniowie są przygotowani do życia w społeczeństwie.

Mimo, że nie jesteśmy szkołą sportową, nasze Gimnazjum, nieraz znajdowało się na szczytach rankingów rywalizacji międzygimnazjalnej.

Nasi wuefiści organizują corocznie zawody sportowe z kalendarza MSZS-u, co świadczy, o ich dużym zaangażowaniu w życie sportowe miasta.

Każdy uczeń w naszej szkole jest traktowany indywidualnie i może liczyć na wsparcie nauczyciela, kiedy chce się przygotować do konkursu przedmiotowego.

W ubiegłym roku szkolnym 2010/2011 Agnieszka Skowrońska z klasy IIIa pod opieką mgr W. Sarny otrzymała Złote Pióro Prezydenta w kategorii proza.

Szkoła prowadzi nabór do klasy, w której realizowany jest poszerzony program nauczania informatyki.

Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 13:43