Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Jaworznie

43-600 Jaworzno, ul. Olszewskiego 76 | tel.fax: 0-32 660-14-75 | e-mail: jawgim2@interia.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Dzisiaj jest poniedziałek, 16 lipca 2018 r.Wesołych Świąt

Warsztaty z języka angielskiego w Katowicach

Email Drukuj PDF

Czwartek 29 września zapowiadał się całkiem zwyczajnie. Rano pobudka, później szkoła i popołudnie w książkach. Dla Kasi Kulińkiej, Oli i Kasi Czak, Dominiki Dąbek, Piotrka Salachny i Michała Klamrowskiego z naszej szkoły był to jednak dzień, na który wszyscy wyczekiwali z utęsknieniem.

Powodem ich podekscytowania był kolejny już wyjazd na wyjątkową z dala od murów szkolnych lekcje, zorganizowaną przez NAUKĘ BEZ GRANIC w teatrze KOREZ w Katowicach. Tym razem, celem naszej wyprawy było poznanie twórczości brytyjskiego poety i powieściopisarza, który zasłynął ze swojego nietuzinkowego poczucia humoru i prześmiewczej natury. Oscar Wilde, bo o nim mowa, był barwną choć kontrowersyjna postacią, dzięki której poznaliśmy naturę ludzi w wiktoriańskiej Anglii.

Atmosfera już od samego początku była dość napięta, gdyż kolejny raz przyszło nam stawić czoła wyzwaniu jakim jest zetknięcie się z żywym językiem angielskim. Tym razem spektakl różnił się trochę od wcześniejszych, na których byliśmy tylko gośćmi. Tym razem, byliśmy jego częścią. Mieliśmy okazję odegrać rolę ze słynnej powieści Oscara Wilde'a 'The picture of Dorian Gray', a dzięki staraniom aktorów współtworzyliśmy przedstawienie ucząc się ról lub odgadując odpowiedzi na pytania naszych nauczycieli. Było to dla nas duże wyzwanie, gdyż każde nasze słowo wypowiedziane było w języku angielskim a radość była tym większa, gdy widzieliśmy uśmiech na twarzach naszych opiekunów pełnych dumy z postępów jakie czyniliśmy w kilka minut.

Było mnóstwo śmiechu i niesamowitej zabawy.

Po wytężonej pracy, starym zwyczajem, udaliśmy się na zasłużony odpoczynek i coś na ząb. W drodze solidarnego głosowania, tym razem padło na restaurację McDonald's.

Jedno jest pewne, zdrowego jedzenia z pewnością nie było, ale przecież nie można mieć wszystkiego!

Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu.

 

'Wild about Oscar'? Oh yes, we are!!! :)

Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 16:56